27/08/2020

Noć kada je Partizanu brutalno oteta liga šampiona!

Moreira i Roberto Karlos (foto Fenerbahce)
Fudbaleri Partizana gostovali su tog 27 avgusta 2008 godine, u Istanbulu, ekipi Fenerbahčea, u revanš meču 3.kola kvalifikacija za ligu šampiona. Posle prvog meča, igranog dve nedelje ranije u Beogradu, uprkos sjajnom prvom poluvremenu, crno-beli su u Tursku došli sa skorom 2:2.

Trener naše ekipe Slaviša Jokanović, za ovaj susret mogao je da računa na mnogo jaču ekipu, nego što je to bio slučaj za prvi meč, jer su se u ekipu vratili Fejsa, Tošić, Žuka i Moreira.

Susret na stadionu Sukru Saragolu, počeo je otvorenom igrom oba tima, domaćin je držao više loptu, dok je Partizan pretio iz polu-kontri. Prvu ozbiljniju priliku, domaćin je pretvorio u gol, posle akcije Guize i Ugura, lopta je došla do Šenturka, a napadač domaćih i Turske selekcije, postiže gol za 1:0.

Fenerbahče je na startu drugog dela bio bolji rival i u prvoj trećini nastavka, stvorili su dve dobre prilike. Prvu je propustio Kazim, dok je drugu imao Guiza, ali je Mladen Božović spasao naš gol. u 58 minutu, turska ekipa je duplirala prednost, a strelac je bio brazilac Aleks, koji je glavom smestio loptu iza leđa našeg golmana.

To je bio signal fudbalerima Partizana da konačno zaigraju kako umeju. Igrao se 64 minut meča, Žuka je ubacio loptu u kazneni prostor, a Lugano smestio loptu u svoju mrežu, ali je gol poništen zbog navodnog ofsajda Miloša Bogunovića, Posle pregledanog usporenog snimka, videlo se jasno da je sudija Mehuto Gonzales brutalno pokrao naš tim. Par minuta kasnije, Bogunović i Dijara imali su dve odlične prilike, ali na semaforu se rezultat nije menjao.

U 76 minutu, crno-beli su smanjili prednost, strelac fantastičnog gola, bio je Zoran Bambi Tošić, iz slobodnog udarca sa 20 metara. U poslednjih petnestak minuta, naši momci su krenuli na sve ili ništa, a Dijara, Bogunović i Đorđević nisu uspeli da donesu izjednačenje, koje je Partizan apstolutno zaslužio, veoma hrabrom igrom u oba susreta.

Partizan je u prvoj utakmici oštećen za gol Fenerbahčea (Guiza za 2:2), diskutabilan penal, a u drugoj mu je poništen čist gol (autogol).

"Za nas je mnogo toliko poništenih golova i tako dosuđenih penala. Sudije su obavezne da se bar pojave na sastanku pre podne na dan utakmice, ali nas čak ni toga nisu udostojile. Sportski je grešiti, a mi imamo nesreću da serija sudijskih grešaka ide na našu štetu", rekao je Jokanović.