14/09/2020

Kada je Partizan uništio Suarezov evropski debi!

Fudbaleri Partizan i Groningena susreli su se 14. septembra 2006 godine, u Beogradu, u prvom meču odlučujuće runde za plasman u grupnu fazu lige UEFA. Ekipa crno-belih, koja je proteklo leto pretrepla brojne promene, što igračke, što promenu trenera, u protekloj rundi eliminisala je Maribor. Na našem stadionu, uz dva gola Odite, slavili smo sa 2:1, dok je jedini strelac, u remiju, u revanšu, bio Bojan Zajić, za skor 1:1.

Susret Partizana i holandskog predstavnika, počeo je minutom ćutanja, u znak sećanja na preminulog Zorana Čavu Dimitrijevića, koji nas je napustio dan ranije. Crno-beli su počeli meč fantastično, već u trećem minutu, posle prodora Marinkovića, lopta je došla do Predraga Lazića, koji je oboren, a sudija pokazuje na belu tačku. Sigurno realizator bio je Nebojša Marinković. Već posle trećine prvog poluvremena, duplirali smo prednost. Zajić je povukao jednu loptu kroz sredinu protivnika, sve do nekih dvadestak metara, a onda uputio je udarac, koji golman gostiju Rorda nije mogao da obrani, za 2:0.

Nastavak prvog dela nije doneo neke izgledne prilike, a jednu polu-šansu, Partizan nije pretvorio u gol, posle akcije Mirosavljevića i Marinkovića. Igrao se sam finiš prvog dela, crno-beli su krenuli u kontra napad, lopta je došla do, te večeri sjajnog, Nebojše Marinkovića, koji na dodavanje Mirosavljevića smešta loptu u gol, udarcem sa 20 metara. Apsolutno sjajna igra naših fudbalera u prvih 45 minuta.

U drugom delu, Groningen je krenuo odlučnije na naš gol i koriste prvu priliku za pogodak, Flederus je bio strelac u 57 minutu, posle centaršuta sa leve strane i njegovog udarca sa desetak metara. Odmah po polasku sa centra, Nenad Mirosavljević dolazi do lopte, posle nesporazuma štopera i golmana holandskog tima, ali ne uspeva da ubaci loptu u gol, i ako je bio usamljen na petercu.

U finišu susreta, najpre je Partizan pokušao iz slobodnog udarca, sa ivice šesnesterca, šutirao je odlično Nenad Đorđević, a Rorda je poslao loptu u korner. Na drugoj strani, fudbaleri Groningena su uspeli jednom brzom akcijom, da izigraju našu odbranu, ali je Ivica Kralje, pravovremenim istrčavanjem uspeo da otkloni opasnost. Igrao se 90 minut susreta, crno-beli su izveli korner, a lopta je došla do Bojana Zajića. koji uspeva da postigne i četvrti gol za Partizan, njegov drugi na meču. U poslednjim sekundama susreta, jednu ubačenu loptu u naš kazneni prostor, napadač gostiju, mladi Luiz Suarez uspeva da zakači i da je smesti u gol, usled neodlučnosti naše odbrane.