21/09/2020

Na ovaj dan: Partizanova tri "komada", za pola sata, za potop C.zvezde

Taj 105. večiti derbi, odigran po kišnom danu u Beogradu, septembra 1996 godine, Partizan je dočekao sa solidnim startom u prvenstvu, posle šest kola, naša ekipa je imala pet pobeda i jednu nerešenu utakmicu. Posle šokantnog starta sezone i eliminacije u kupu od zonske ekipe, BSK Batajnice, pa i eliminacije iz evrope, od rumunskog Nacionala, ekipa Partizana je uspela da uhvati ritam.

Pred ovaj meč, crno-beli su imali dve vezane pobede na stadionu večitog rivala i želeli su svim silama da dođu i do treće. Igrao se 18 minut susreta, jednu loptu kroz sredinu terena, povukao je Ivan Tomić, odigrao dupli pas sa Hristovim, koji iznenada izbija sam pred golmana C.zvezde Milojevića i sjajnim udarcem sa ivice šesnesterca, zabija loptu pod prečku za prednost Partizana i veliku radost na južnoj tribini. Goce Hristov je sprintom do suprotne gol aut linije, proslavio ovaj pogodak, njegov prvi u derbijima.

Samo desetak minuta kasnije, Partizan duplira prednost. Centrirao je Damir Čakar, iz slobodnog udarca, u visini kaznenog prostora, a Niša Saveljić se našao sam, na desetak metara od gola Crvene zvezde, zahvatio loptu glavom, koja se odbila od klizave trave i Milojević je ponovo bio nemoćan. Crno-beli su imali veliku prednost, već posle pola sata ovog derbija.

Goleada u prvom poluvremenu, nastavila se već u 37 minutu, domaći su uzvratili. Posle slobodnjaka sa desne strane, nabačenu loptu je zahvatio Marinović, Kralj sjajnom paradom odbranio, a lopta je pala do najbližeg Dragana Mićića, koji smanjuje prednost Partizana na 1:2.

Već u 43 minutu susreta, viđen je novi pogodak. Hristov, koji je igrao sjajnom u prvom delu, razmenio je dodavanja sa Draganom Ćirićem i našao se pred golmanom C.zvezde, iskosa sa leve strane, međutim njegov udarac odbranio je Zvonko Milojević, ali je na loptu naleteo Đorđe Svetličić, koji koristi oklevanje odbrane domaćin i postiže treći gol za Partizan na 105. derbiju.

U nastavku igre, domaćin je bezuspešno pokušavao, a golman Partizana, Ivica Kralj, bio je jako siguran odbranivši nekoliko pokušaja domaćih. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, tako da je Partizan došao do treće vezane pobede na stadionu Crvene zvezde.