05/11/2020

NA OVAJ DAN: Duletov čuveni tajm-aut, za Partizanov istorijski preokret u evroligi!

👉ZAPRATITE NAS NA TVITERU!👈

Slavlje košarkaša Partizana, posle pobede ( by Nebojsa Parausic/ via Getty Images)

Košarkaši Partizana dočekali su, petog dana novembra 2008 godine, ekipu Armanija iz Milana, u meču 3. kola prve faze evrolige. Naš šampion je u ovaj susret ušao sa polovičnim učinkom u prva dva kola, dok su gosti bili bez pobede na početku takmičenja. Meč je odigran u sjajnom ambijentu hale Pionir, o kome je tih godina pričala cela košarkaška evropa.

Meč je počeo izjednačenom igrom, a gosti uspevaju u drugom delu prve četvrtine, sjajnom napadačkom igrom, da povedu sa čak 13 poena razlike, što je malo kome uspevalo na Partizanovom parketu. Drugi period nastavljen je apsolutnom dominacijom gostujuće ekipe, a košarkaši crno-belih nisu imali rešenja ni u napadu, ni u odbrani. U jednom trenutku, gosti dolaze do neverovatnih 23 poena prednosti, a igrao se tek 16 minut susreta.

Dule Vujošević je pozvao tajm-aut, na semaforu je stajalo 24:47, a 7000 ljudi u hali je bilo na nogama i navijalo, kao da je rezultat totalno obrnut. To je bio signal našim košarkašima da krenu svim silama na odličnog protivnika, a do kraja prvog dela prednost je smanjena na 38:55.

Početak drugog poluvremena i napad Partizana iz svih oružja, odbrana je izgedala jako čvrsto, a i napad je delovao sve bolje i bolje, što je dovelo do smanjenja prednosti gostiju na 50:59, u 26 minutu. Do kraja trećeg perioda, Armanijeva prednost se topila sve više i više, a temperatura u hali je rasla, a semafor je pokazivao 66:67, pred poslednji period.

Posle koša Stefona Lasmea, Partizan uspeva da povede prvi put, još od početka meča, ali gosti odgovaraju sa dve trojke i ponovo vraćaju prednost na njihovu stranu, 68:73. To je bilo sve što je Armani imao da ponudi publici u Pioniru, pošto je usledila serija naših košarkaša 9:0 i rutinski finiš meča, za veliku pobedu 81:76.

Kompletna naša ekipa dala je skoro ujednačen doprinos, a Novica Veličković bio je najefikasniji sa 14 poena, Lasme je postigao 12 poena i imao 10 skokova, dok su Rašić, Tepić i Vitkovac postigli po 11 poena. Na drugoj strani, fenomenalan je bio Džobi Tomas sa 27 poena, ali nedovoljno za pobedu ekipe iz Milana.